Підтримка створення «Зелених будинків» за допомогою надійної, економічно вигідної програми сертифікації – це можливість для житлових інвесторів та забудовників диференціювати якість та екологічні показники своїх будівельних проектів, інформуюючи своїх споживачів про фінансові та інші переваги. Фінансові установи – шляхом випуску Зелених іпотечних кредитів, прив’язаних до сертифікованих Зелених будинків – можуть значно знизити ризик невиконання іпотечного кредитування та підвищити оцінку активів будинків, які вони фінансують. А тому, можуть запропонувати меншу відсоткову ставку, що дає покупцеві житла більше інвестувати в покращення якості будівництва, оскільки Зелена іпотека точно оцінює значне зниження витрат на енергоресурси, ремонт та охорону здоров’я тих, хто купує «Зелені будинки». Зелені іпотечні кредити також допоможуть українському ринку краще ість розумних позик для належного інвестування на початку процесу будівництва.
Фінансові установи можуть також запропонувати інші продукти “Зеленого фінансування”, такі як кредити на реконструкцію для підтримки менш масштабних житлових проектів. Обмеженням обсягу проекту можна керувати ретельно, точно та економічно ефективно, використовуючи попередньо затверджені рішення через Інтернет-інструмент та спрощений процес експертного огляду спеціальних рішень. EUEA може надати досвід через свою програму «Постачальник затверджених рішень зелених будинків», щоб підтримати банк у визначенні прийнятності конкретних рішень для проектів що отримають зелене фінансування.
Ця ініціатива створює консорціум між банком, інвестором/забудовником, покупецем житла та EUEA з метою сертифікувати екологічні житлові проекти, які є екологічно відповідальними та енергоефективними відносно стандартних пропозиції в Україні та приносить фінансові, соціальні та екологічні вигоди. Покращення енергозбереження та інші фінансові вигоди (такі як поліпшення стану здоров’я жителів та менші витрати на ремонт будинку) істотно знижують ризик дефолта, що дозволяє кредитору знижувати щомісячну процентну ставку, зберігаючи норму прибутку. Це дає можливість покупцеві житла інвестувати в енергоефективніший та екологічно чистіший будинок, знижуючи при цьому загальну щомісячну вартість утримання будинку в порівняні з звичайним инком.
Впровадження такого фінансового продукту є дуже своєчасним у контексті діючих та майбутніх європейських директив, які потребують прогресу в напрямку створення чистих будинків з нульовим споживанням енергії, зниження будівельних відходів та зниження токсичність будівельних матеріалів, обов’язкових для всіх нових та існуючих житлових будинків. Зростаючі проблеми з енергетичною безпекою та витрати на енергоресурси винагороджують житлові проекти, для створення та експлуатації яких потрібно менше затратних та дефіцитних природниї ресурсів.
Сприяючи створенню сертифікованих Зелених будинків, житлові інвестори та забудовники можуть значною мірою сприяти швидкій та вигідній трансформації галузі будівництва та нерухомості до низьковуглецевої/зеленої номіки.
Download sourceShare this
Sectors: Buildings, Finance
Country / Region: Ukraine
Tags: economic cost, energy, green investment, residential buildings, SMARTERIn 1 user collection: Green Homes & Green Mortgages: A Toolkit for Residential Investors & Developers
Knowledge Object: Publication / Report
Publishing year: 2020